Medycyna alternatywna i jej zastosowania

j zarówno metody leczenia, które w opinii większości lekarzy są bezwartościowe1 (np. bioenergoterapia), jak i takie, których pewne elementy zaadaptowano do medycyny głównego nurtu (np. akwaterapia i fitoterapia)potrzebny przypis.

Medycyna alternatywna i jej zastosowania

Czym jest medycyna niekonwencjonalna

Medycyna niekonwencjonalna ? metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych. Zalicza się do niej zarówno metody leczenia, które w opinii większości lekarzy są bezwartościowe1 (np. bioenergoterapia), jak i takie, których pewne elementy zaadaptowano do medycyny głównego nurtu (np. akwaterapia i fitoterapia)potrzebny przypis. Część metod leczenia zaliczanych do medycyny niekonwencjonalnej ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji (np. akupunktura, medycyna ludowa), a inne powstały stosunkowo niedawno (np. homeopatia i bioenergoterapia).

Synonimy: medycyna alternatywna2, holistyczna (całościowa), komplementarna, naturalna; paramedycyna

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna


Skuteczność medycyny alternatywnej ? mit czy prawda?

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne są różnego rodzaju choroby. Prawie każdy z nas się na coś leczy, kolejki do gabinetów lekarskich powiększają się bezustannie, a telewizja zasypuje nas reklamami środków leczniczych. Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów, warto zainteresować się tematem medycyny niekonwencjonalnej. Składa się ona z wielu dziedzin i wykorzystuje naturalnie dostępne składniki, takie jak zioła czy produkty pszczele. Niejednokrotnie mogą być one lepiej tolerowane przez organizm chorego niż syntetyczne produkty lecznicze.


Podstawowe informacje na temat homeopatii

Homeopatia wielu z nas kojarzy się z czymś obcym i nieznanym. Warto jednak wiedzieć, iż jest to dziedzina medycyny akceptowana przez Światową Organizację Zdrowia i jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu różnych chorób na całym świecie. Często lekarze zalecają stosowanie metod wchodzących w jej zakres jako leczenie uzupełniające. Może być to stosowanie leków produkowanych z surowców pochodzenia naturalnego, które niejednokrotnie wpływają na organizm korzystniej niż leki pochodzenia syntetycznego. Ich główną zaletą jest brak skutków ubocznych na przykład ze strony układu pokarmowego, które bardzo licznie występują w przypadku zażywania leków syntetycznych.