Mydła marsylskie i inne naturalne kosmetyki

nie może wywołać niepożądane efekty. Przede wszystkim chlor i substancje pochodne; są częstą przyczyna podrażnień. Oprócz tego mogą również wpłynąć na nasz układ nerwowy i spowodować jego uszkodzenie. Kolejną groźną substancją są

Mydła marsylskie i inne naturalne kosmetyki mydła marsylskie
Kosmetyki oraz mydła to ważna rzecz w życiu. Z tego powodu dobrze jest zwrócić uwagę, aby kosmetyki były nie uczulające, a mydła wysokiej jakości np. .

Com może nam zaszkodzić

Co konkretnie może wywołać niepożądane efekty. Przede wszystkim chlor i substancje pochodne; są częstą przyczyna podrażnień. Oprócz tego mogą również wpłynąć na nasz układ nerwowy i spowodować jego uszkodzenie. Kolejną groźną substancją są fosforany odpowiadają również za podrażnienia. Odpowiadają też zintensyfikowany rozwój glonów w wodzie. Oczywiście jest jeszcze wiele innych substancji w środkach czystości. Choćby na przykład konserwanty. Myślę, że warto samemu pomyśleć czy warto płacić za coś co może się źle odbić na naszym zdrowiu.


Pojęcie mydelniczki w Wikipedii

Mydelniczka ? pojęcie używane w dwóch znaczeniach:

naczynie łazienkowe na mydło w postaci stałej (w kostkach) lub do rozrabiania mydła do golenia (mydelniczka łazienkowa)
pojemnik używany do przechowywania mydła w kostce, w szczególności w transporcie osobistym (mydelniczka podróżna).
Współcześnie najczęściej mydelniczki wykonywane są z tworzywa sztucznego barwionego lub przezroczystego. Spotyka się też mydelniczki ceramiczne, szklane, gumowe lub chromowane.

Mydelniczka łazienkowa może mieć też postać otwartego pojemnika, wklęsłego na tyle, aby położone tam mydło nie wyślizgnęło się. Mydelniczki takie wsparte są na występach umożliwiających ustawienie na umywalce, niekiedy posiadają też uchwyt. Formę mydelniczki stanowi też zamocowana w pobliżu umywalki odpowiednio ukształtowana półeczka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mydelniczka


O kremach w Wiki

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)