Na szybko o tworzeniu aplikacji na potrzeby firm

ko o pisaniu aplikacji i tworzeniu aplikacji.Kim jest programista? Wikipedia wyjaśniaProgramista (gw. ?deweloper?/?developer?, ?koder?; czasem: inżynier oprogramowania) ? osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku pr

Na szybko o tworzeniu aplikacji na potrzeby firm Każda przedsiębiorstwo musi korzystać z programów, np. specjalnej aplikacji mobilnej. Firmy trudniących się pisaniem aplikacji, np. , realizują wszystkie wymagania ich klienta. Krótko o pisaniu aplikacji i tworzeniu aplikacji.

Kim jest programista? Wikipedia wyjaśnia

Programista (gw. ?deweloper?/?developer?, ?koder?; czasem: inżynier oprogramowania) ? osoba, która tworzy programy komputerowe w pewnym języku programowania. Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania. Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania (np. C, C++, Java), lecz specjalizuje się tylko w wybranych z nich. Nazwa głównego języka jest często dodawana do nazwy stanowiska, np. programista C++, aby podkreślić specjalizację.

Mianem programistów określa się czasami projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania czy analityków systemów. Jest to jednak pewne uproszczenie, ponieważ zawody te wymagają wielu innych umiejętności, oprócz samego programowania. O ile podział ten jest dobrze zarysowany za granicą123, w Polsce panuje większa swoboda w wyborze nazw zawodupotrzebny przypis.

Międzynarodowy Dzień Programisty jest obchodzony 13 września, a w roku przestępnym 12 września

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Programista


Zabezpieczenia w oprogramowaniu

Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.

Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania


Tworzenie aplikacji na własną rękę

Chociaż większość dużych firm zleca stworzenie specjalistycznego oprogramowania do obsługi bieżącej działalności czy kontaktu z potencjalnym klientem uprawionym informatykom z dużym doświadczeniem, coraz częściej możemy na własną rękę znaleźć pewne rozwiązania w tym zakresie.

Pomimo, że tworzenie aplikacji to bardzo skomplikowana sprawa, to ostatnio pojawiły się pewne kursy i szkolenia, które w niewielkim stopniu pozwalają na zgłębienie tej trudnej dziedziny wiedzy. Bardzo często korzystają z nich początkujący informatycy, którzy dopiero zaczynają interesować się programowaniem. Takie narzędzia wykorzystywane również są przez tych, którzy hobbystycznie postanawiają zainteresować się informatyką.