Posiadanie auta - serwis

gniemy, by wszystko przebiegło bez większych problemów, powinniśmy zastanowić się w jaki sposób najlepiej będzie to zrobić. Jeśli chcemy zapewnić sobie odpowiednią jakość usług, powinniśmy oczywiście wybrać najlepszy serwis, który

Posiadanie auta - serwis

Czy tani serwis samochodowy będzie dobry?

Jeśli nasz samochód się popsuje, zawsze chcemy jak najszybciej go naprawić. Mamy wiele możliwości, by to zrobić, a jeśli pragniemy, by wszystko przebiegło bez większych problemów, powinniśmy zastanowić się w jaki sposób najlepiej będzie to zrobić. Jeśli chcemy zapewnić sobie odpowiednią jakość usług, powinniśmy oczywiście wybrać najlepszy serwis, który będzie mógł nam to zagwarantować. Każdy wie doskonale, że za dobre usługi trzeba dodatkowo zapłacić, więc w tym przypadku zdecydowanie nie powinniśmy starać się oszczędzać. Aby naprawa przebiegła odpowiednio, należy postarać się o najlepsze miejsce, a takie mogą oczywiście oferować nam usługi dość drogie. W tanich warsztatach nie można spodziewać się wysokich standardów.


Używane części samochodowe ? warto?

W wielu przypadkach serwisowanie samochodów przeprowadzone przez prawdziwego specjalistę z zakresu elektroniki czy mechaniki samochodowej jest niezbędne. Wielu ludzi woli jednak wykonać naprawę na własny koszt, korzystając z powszechnie dostępnej wiedzy w tym zakresie. W tym przypadku korzystnym rozwiązaniem może okazać się zakup używanych części samochodowych. Co prawda, części samochodowe, które były już używane mogą być nieco zniszczone, jednak zwykle są one kilkakrotnie tańsze niż nowe elementy wyposażenia. Nic więc dziwnego, że motoryzacyjny rynek wtórny kwitnie, a wymiana pomiędzy właścicielami części samochodowych może być coraz sprawniejsza na przykład dzięki Internetowi.


Warto wiedzieć

Paliwem spalanym w silniku iskrowym musi być paliwo intensywnie parujące w układzie zasilania silnika w paliwo lub w cylindrze silnika. Paliwo to może występować w formie płynnej lub gazowej. Do stosowanych paliw należą m.in:

benzyna
benzyna bezołowiowa
etylina
LPG - gaz płynny
CNG - sprężony gaz ziemny
metanol
alkohol etylowy (jako samodzielne paliwo lub jako dodatek do benzyn)
Stosunek paliwa do powietrza w mieszance powinien być utrzymany w odpowiednim dla danego silnika przedziale. Zbyt mała ilość powietrza sprawia, że mieszanka staje się zbyt bogata - sprawność silnika maleje, spalanie jest niezupełne, wzrasta stężenie tlenku węgla w spalinach1. Zbyt duży stosunek powietrza do paliwa powoduje zubożenie mieszanki, co skutkuje rozciągnięciem spalania w czasie do suwu rozprężania1.

Silnik może być zasilany w paliwo poprzez: gaźnik, wtrysk paliwa (bezpośredni lub pośredni; jedno- lub wielopunktowy) oraz mieszalnik gazu1. Paliwo przed dotarciem do komory spalania musi zostać rozpylone w powietrzu1.

Silnik iskrowy może być zbudowany w układzie silnika dwusuwowego, jak i w układzie czterosuwowym, istnieje jeszcze tzw. silnik Wankla z obrotowym tłokiem (rotorem), jest jednak bardzo rzadko stosowany. Odmiana czterosuwowa w wielu krajach nazywana jest silnikiem Otto.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_o_zap%C5%82onie_iskrowym