Rekuperacja i alternatywy w ogrzewaniu\Ogólnie o rekuperacji w domu

wymaga bardzo dużych wkładów finansowych już na etapie projektowania i wykonania całego budynku. Niestety ceny materiałów których używa się obecnie w nowoczesnym budownictwie są dość duże. Także koszty wybudowania całego budy

Rekuperacja i alternatywy w ogrzewaniu\Ogólnie o rekuperacji w domu rekuperacja gdańsk

Nowoczesne budownictwo

Korzystanie z alternatywnych źródeł ogrzewania może okazać się bardzo dobrą metodą na ograniczenie kosztów eksploatacji całego budynku. Jednak takie ogrzewanie wymaga bardzo dużych wkładów finansowych już na etapie projektowania i wykonania całego budynku.

Niestety ceny materiałów których używa się obecnie w nowoczesnym budownictwie są dość duże. Także koszty wybudowania całego budynku wykorzystując, alternatywne źródła energii i ogrzewania. Jest dość drogi dlatego też nie każdy, kto buduje nowy dom decyduje się na tego typu rozwiązań.


Ogrzewanie taniej

Decydując się na budowę mieszkania musimy już na etapie projektu wybrać metodę ogrzewania jaką będziemy chcieli zastosować w naszym domu. Jeżeli zdecydujemy się na metodę alternatywną powinny zostać użyte odpowiednie narzędzia oraz odpowiednie materiały, które umożliwią jak najlepsze wykorzystanie wybranego źródła ciepła.

Przy wybraniu ogrzewania w wersji alternatywnej należy poważnie zastanowić się nad dodatkowym ociepleniem całej elewacji budynku oraz nad zastosowaniem rekuperacji ciepła lub ciepłej wody, którą ogrzewamy za pomocą na przykład paneli słonecznych bądź energii geo-termalnej. Ma to bardzo duże znaczenie momencie kiedy będziemy chcieli ograniczyć koszty eksploatacji naszego nowo rozbudowanego budynku.


Co Wikipedia wie o rekuperatorze

Rekuperator ? urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego z budynku lub instalacji przemysłowej.

Rekuperator jest wymiennikiem ciepła. Do przekazania ciepła z wydmuchiwanego powietrza do nadmuchiwanego stosuje się różne konstrukcje rekuperatorów:

z czynnikiem pośrednim (np. glikol albo freon):
z obiegiem samoczynnym w tym rurka ciepła,
z obiegiem wymuszonym także pompy ciepła

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperator